Loomaarst

Küsimus: Kass oksendab ja ei aita ka arsti määratud spets krõbinad, mida teha?09.10.2012

Tere.
Kass ainult oksendab. Sai käitud kassiga loomaarsti juures ja öeldi, et kassil on toidu talumatus ja nüüd saab mingeid spets krõbinaid nimega Gastro Intesinal feline. Aga kahjuks ei aita ka need, kui sööb nii natuke hiljem oksendab kõik välja. Kas tõesti pole mingit muud lahendit kui ... Muidu on need krõbinad ja vesi. Mis peab tegema, et oleks kõik normaalselt korras.
Teid ette tänades murelik kassi omanik.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kindlasti soovitaksin kassist röntgenülesvõtted teha (võõrkeha, sooleummistus jne). Kuna oksendamine on sümptom, välistaks või kinnitaks see paljusid võimalusi, mis sellise oksendamise põhjustada võiksid.
Kui röntgenist ei selgu midagi, tuleb hakata Teil pingsalt juurdlema-mõtlema, mis oksendamisele eelnes - vahetasite toitu, kass näris mingit toataime, sõi midagi teie tagant või lausa prügikastist, ussirohud ammu andmata, karv väga lahti jpm.