Loomaarst

Küsimus: Mis võib olla kassi nina peal olev kergelt kollakas laik?22.10.2012

Tere! 4-5 aastasel emakassil, kes on muidu enamjaolt õues elanud, kuid nüüd tõime tuppa, on nina peal, umbes väikese sõrme otsa suurune märg laik. Koheselt peale roosat ninaotsa, kus kasvavad juba karvad. Muidu valge karvaga kass, aga ninapealne kollakas. Tema pojal, kes temaga koos õues elas, on samasugune ninapealne. Kas on võimalik, et tegemist on mädaga? See pole selline paks limane, vaid kergelt kollakas laik. Või tuleneb see lihtsalt sellest, et kass pikka aega õues elanud? Ussikuuri tegime ära (eelmisest korrast oli ammu möödas). Muidu tundub kass väliselt terve. Tänan.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Variante on muidugi mitmeid aga tõenäoliselt on tegemist hingamisteedest tuleva eritisega, mida võivad põhjustada paljud haigustekitajad. Kas ta aevastab või turtsub ka? On ta vaktsineeritud? Laske arstil ta üle vaadata ja kindlasti kontrollida ka seenhaigusele. Paha ei teeks ka välisparasiitide tõrje.