Loomaarst

Küsimus: Koer kratsib ja närib end pidevalt, kas probleemi põhjustajaks võivad olla kanalestad?24.10.2012

Tere,
Meie koer on hiljuti kokku puutunud kanadega ning nüüd ta kratsib ja närib end pidevalt. Kas probleemi põhjustajaks võivad olla kanalestad? Mida tuleks teha? Tänan

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kanadel parasiteerivad lestalised peaksid olema küll üsna liigispetsiifilised aga ajutiselt võivad nad ka imetajatel parasiteerida. Järelikult võib teie kartus tõele vastata ning vajalik oleks kohe koerale manustada spetsiifilist ravimit, mida saate oma loomaarsti käest, enne kui ta kraabib endale nahapõletiku. Soovitav oleks manustada seda ravimit 2-3 korda 3-4 nädalaste intervallidega. Hea, kui koer edaspidi kanalas ei käiks, sest kanalest varitseb pragudes ja pindadel.
Teoreetiliselt on ju ka võimalik, et kanalat on hiljuti külastanud sügelislestadega nakatunud rebane ning teie koer on nakatunud kärntõppe. Aga ravi on sama.
Teoreetiline võimalus on ka see, et koer on söönud kanade jõusööta või mingit söödalisandit ning sügelus tuleb sellest.