Loomaarst

Küsimus: Kassi tagajalad ei tööta, luud tunduvad terved olevat, mis võib olla põhjuseks?30.10.2012

Tere

Kass oli kadunud 2 päeva. Koju tagasi jõudes oli võimeline ennast üle läve vedama vaid esikäppade abil tagumisi järel vedades. Väliseid vigastusi ei ole. Kõnnib väga vähe ja vaevaliselt. Käppasid katsudes häält ei tee, tundub, et luud terved. Söögiisu on olemas. Esineb kummalisi ärevushoogusid - järsku ehmub ja kräunub. Tahab olla üksi, poeb võimalusel peitu. Tundide viisi istub lamab ühe koha peal.
Kas see võib olla mõne trauma tagajärg või haiguse sümptom?
Tegemist on alla 2-aastase emase kassiga. Enne seda juhtumit oli väga elurõõmus ja mänguhimuline.

Lugupidamisega
murelik kassiomanik

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Röntgenülesvõtted ja täpne neuroloogiline ja/või ortopeediline ülevaatus annavad selgust, mis on juhtunud, milline on prognoos ja millist edasist ravi kiisu vajab.