Loomaarst

Küsimus: Merisiga hoiab puuris nurka ja on passiivne, kõht ka lahti, mis tal võib viga olla?30.10.2012

Tere,
Mul on selline tunne, et merisiga on haige. Kui tavaliselt on ta selline ergas ja sööb palju, siis nüüd on asi muutunud. Viimastel päevadel olen märganud, et merisiga istub puuris ja tõmbab ennast hästi kokku nagu tal oleks külm ja siis kükitab seal, vahepeal olen märganud, et tal nagu ninapeal karvad turris ja samuti väriseb vahel harva. Enne sõi hea isuga, aga kui nüüd panen toitu, siis sööb natuke ja istub tagasi oma kohale. Olen märganud, et tal ka kõht lahti natuke, kuigi ma pole talle midagi rohelist andnud ja ta oleks ka nagu kõhnemaks jäänud. Tavaliselt, kui puurist välja võtsin, siis jooksis ringi, aga nüüd istub kohapeal või liigub natuke ringi. Kas oskate öelda, milles võib põhjus olla?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Tõenäoliselt on seedimine korrast ära, millele viitavad kõhulahtisus ja norutamine. Miski tema toiduratsioonis on olnud sellist, mis on taolise seisundi põhjustanud. Kas on mingi uus toit või midagi madalakvaliteedilist? Kindlasti peate otsima kiiremas korras abi, sest närilised ei saa kaua söömata olla ning sellest võivad tulla ka tõsisemad tagajärjed. Arst saab määrata vajalikud ravimid ja näidata, kuidas te neid kodus anda saate.