Loomaarst

Küsimus: Koera nahk on kõõmane ja nakitseb ennast, kas koduste vahenditega saaks aidata?30.10.2012

Meil on 13-aastane isane segavereline pikakarvaline koer. Alguses lihtsalt nakitses ennast, sai tehtud kirbutõrje ja pestud anti-itch šampooniga, esialgu oli karv väga läikiv ja ilus, nüüd nakitseb ja lakub ennast, nahk väga kõõmane ja kuiv, karv tuhm ja kohati hõredad laigud. Eriti teevad muret kaenlaalused ja kube. Seal punetavad laigud ja lakub ennast kogu aeg. Olen kummeli teega tupsutanud ja seda kõõma üritanud ära harjata. Pesta sama šampooniga praegu ei julge. Kas saaks midagi koera heaks apteegikraamiga teha või peaks kiiremas korras arstile tulema? Sööb väga hea isuga. Varem pole selliseid probleeme olnud, kas tegu võib olla mingi vitamiini puudusega? Toiduks põhiliselt Darlingi krõbinad ja purgitoidud.
Oleks väga tänulik vastuse eest.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kindlasti soovitan esmajärjekorras arsti juurde minemist, sest nahahädad eeldavad väga kompleksset lähenemist koos põhjaliku küsitluse ja vajadusel erinevate proovidega. See, mida me looma juures märkame, on sageli tagajärjed, oluline on leida põhjus. Erinevaid asju proovides võite enamjaolt vaid neidsamu tagajärgi alla suruda ja peita väärtuslikke tõendeid.