Loomaarst

Küsimus: Kas kassi võib õue lasta, kui tal on peale operatsiooni veel selja peal suur laik ilma karvadeta?20.11.2012

Tere,
meie kassil lõigati seljalt naha alt kasvaja. Lõpuks suure vaevaga on operatsioonihaav paranenud (nahk kinni kasvanud). Samuti oleme seega lahti saanud nii plaastritest, koonustest kui muust kaadervärgist. Veel on sees mõned üksikud niidid, mis ei ole ise välja tulnud (väidetavalt pidid ise lahustuma ja ära tulema). Aga kassil on selja peal suhteliselt suur praktiliselt karvutu laik. Kass igatseb õue, kuid ei julge lubada, kuna väljas temperatuur juba nulli ümber ning ta on harjunud ka öösiti tihti väljas olema (ta võib tundideks jalutama minna). Küsimused: kas on ohutu lasta kassi niimoodi välja (ega nahk ilma karvata väga külmakartlik pole)? Ja siis veel - kui kaua kasvab karv tagasi peale ära ajamist (emane, ei ole tõukass, 6 aastane)?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kahtlemata on karvadeta nahk külmatundlikum, sest eriti just aluskarv toimib loomal soojusisolatsioonina (õhk karvade vahel soojeneb ning seeläbi väheneb kehasooja kadu). Mõni tund jalutuskäiku oleks täiesti aktsepteeritav kuid terveks ööks õuejäämine küsitava väärtusega. Kui kassil on ainevahetus korras ja nina ees kvaliteetne toit, peaks karvkate taastuma paari kuuga.