Loomaarst

Küsimus: Mida peaksin tegema kui 3-kuusel kassipojal on pärast vaktsineerimist kõht lahti, ei söö, ei joo?30.11.2012

Mu 3 kuu vanusel kassipojal on kõhulahtisus, alguse sai eile hommikul, ägenes õhtul, öösel. Ta sai üleeile kompleksvaktsiini ja marutaudi vaktsiini. Kass ei söö, ei joo, ei liigu. Vedeleb vaid süles, suu pärani ja nurrub. Juua proovisin anda, kuid sisse läks minimaalselt. Palavikku tal ei ole, siiski on vähe kõrgem kehatemperatuur tavalisest (tavaliselt 38.6-38.8 ja hetkel 39.5). Küsin nõu, kuidas peaksin toimima?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti on vaja selliste sümptomitega alustada nii kõhulahtisuse raviga. 39,5 on siiski palavik ja põhjustab kassipojal loidust ja isutust. Võtke kindlasti kohe ühendust oma arstiga, kes kiisut vaktsineeris ja kirjeldage talle tekkinud olukorda. Kindlasti paneb ta sobiliku raviplaani paika ja määrab medikamendid.