Loomaarst

Küsimus: Miks kass esikäppasid üleval hoiab, vigastusi ei ole märgata?05.12.2012

Miks hoiab kass esikäppasid pidevalt üleval nagu oleks valus toetada? See kiisu ei ole kodukass ja tuli ise meie juurde (ilmselt suurest näljast). Praegu on külm ja lumi maas, aga käppasid hoidis ta üleval ka soojaga.
Eriti katsuda ta ennast ei lase, kardab. Tahaks aidata, aga ei oska. Kas on võimalik, et ta on käpad eelnevate külmadega ära külmetanud?

Kõike head soovides,

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

See, et kiisu ennast vaadata ei lase, teeb meie otsused oletuslikeks aga loomulikult, kuna tegemist on kassiga, kes kõndis omapead, on võimalik, et ta on mingi trauma üle elanud ning vigastanud-põletanud-söövitanud-külmetanud käpapadjandeid. Halvemal juhul võib olla juhtunud ka midagi luude või liigestega.
Vahest on muidugi ka mõnedel kassidel komme esikäppadega "tainast sõtkudes" endale presentatsiooni teha ning märku anda oma suurest poolehoiust teie kavatsusele talle süüa pakkuda.
Loodame parimat ja aidake ikka teda millega saate.