Loomaarst

Küsimus: Kas asi on väga tõsine, kui kass ei söö ja oksendab punast vedelikku?10.12.2012

Mure on selles, et kass pole 2-3 päeva mitte midagi söönud, isegi mite liha, konservi ega ka mitte vorsti. Joob vähesel määral. Ei jõua eriti kõndida. Mida teha, et ta sööma hakkaks? Miks ta oksendab mingit punast vahtu? Kas asi on väga tõsine?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere
Pöörduge kindlasti esimesel võimalusel arsti poole, sest asi võib tõesti olla väga tõsine.
Punast värvi okse on tõenäoliselt veresegune ning jõuetus-isutus sinna juurde võivad kassile saatuslikuks saada eriti kui tegu on näiteks mürgistusega või ka terava võõrkehaga.