Loomaarst

Küsimus: Kas peaks muretsema kui kassil on seedimine korras kuid tunda on imelikku lõhna?10.12.2012

Tere

Kassiga on viimasel ajal esinenud probleem. Vahel, kui kass istub süles ja püsti tõuseb või minust möödub vms, tunnen, et tema pärakust tuleb imelikku lõhna. Ei saa aru, milles asi. Seedimine korras, pealtnäha pärak puhas. Sõi viimasel kuul Science Plan krõbinaid ja erinevaid konserve. Milles asi võib olla ning kas tasuks külastada arsti?

Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti käige arsti vastuvõtul ära. Võimalik, et tegemist on anaalnäärme paunade liigtäitumisega või koguni haavandumisega aga kindlam on kiisu tagumik ette näidata.