Loomaarst

Küsimus: Mida saaksin teha, kui kass on ilmselt külmetunud ja võib-olla on isegi kopsupõletik?10.12.2012

Minu kass oli kuskil nädal aega kadunud ja eile siis ta ilmus kuskilt välja ja oli külmanud ja räbalas olukorras. Ta silmad jooksevad vett ja ta kõigub ka kuidagi imelikult, nüüd magab ainult. Andsin talle piima ja vett, sest ta oli kindlasti näljas ja polnud juua ka saanud. Ta sööb nii, et lakub piima natuke ja siis puhkab jne. Ta on mul õuekass aga toas on ka, ta oli metsik kass, kassi vanus vast 5 kuud - ma täpselt ei tea. Ei tea kuidas teda aidata aga see hea, et ta ikka sööb aga ainult vedelat tahab, isegi krõbuskeid ei taha. Mida nüüd siis teha?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui vähegi võimalik, siis viige ta ikka arsti vastuvõtule. Võimalik, et ta peitis ennast kuskil nädal aega ning tal on nii vedeliku kui toitainete puudus ning vajadusel tuleks ta lausa tilguti alla panna.
Samuti selguks kliinilise ülevaatuse käigus kas loomal on palavik, saab kopse ja südant kuulata, uurida ega mingit traumat pole ning vajadusel ka röntgenülesvõtte teha. Abi juba vastavalt sellele, mis arst leiab.