Loomaarst

Küsimus: Kui ruttu võib teha kustikale teise vaktsiini?20.12.2012

Tere!
Minul on 8 nädala vanune emane Toy Terjeri kutsikas, kes on saanud esimese vaktsiini nädal tagasi. Ma lugesin loomaarst.ee leheküljelt, et teine vaktsiin tuleb teha hiljemalt nelja nädala pärast. Kuid mis on siis kõige varajasem aeg kui võiks vaktsiini korrata?

Tänud!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kuna tegemist on 2-kuuse kutsikaga, kellel peaks eelduste kohaselt olema emalt saadud immuunkaitse, pole vajadust teda enne 12 elunädalat revaktsineerida, küll on aga oluline enne seda läbi viia profülaktiline parasiiditõrje 9-10 nädala vanuselt.