Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui kass oksendab vahtu ja nagu kõht oleks ka lahti?07.01.2013

Mul on 7-aastane steriliseeritud kass. Kassil on tekkinud mingi probleem. Käib mitu korda oma WC-s, tuleb välja ja teeb väga koledat häält. Mingi aja pärast oksendas, algul tuli oksega välja toit, hiljem ainult valge vaht. Seejärgi märkasin, et tal tuleb aeg-ajalt pärasoolest pruuni vedelikk nagu oleks kõht lahti. On loid. Ei tunne erilist huvi söögi ega joogi vastu.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kindlasti minge arsti vastuvõtule, sest esmajärjekorras on vaja välja selgitada, kas kassil on vaevused roojamise või hoopis urineerimisega. Oksendamine ning loidus-isutus on sellised sümptomid, millesse tuleb suhtuda täie tõsidusega.

Kindlasti on suureks abiks röntgenipilt, kliinikus võidakse teilt küsida mida kass täpselt sööb, millal ja milliste tulemustega on ta ussirohtu saanud, kas karv on väga lahti ja saab ta karvapallipastat jpm.