Loomaarst

Küsimus: Kui kassil on raskusi hüppamisel ja ronimisel, kas tegemist võib olla puusaliigese düsplaasiaga?14.01.2013

Tere! Meil on 7-8-kuune emane kass, kes on väga rahuliku loomuga, ei mängi eriti palju, jookseb väga vähe ja hüpates nagu jänes. Peale kiiremaid liigutusi kohe puhkab nina vastu maad. Voodisse ei hüppa kunagi, vaid ronib vaevaliselt. Liivakastist välja ronida on tal raske, vinnab ennast esikäppadega ja vahel kukub külili. Muidu on ta rahulik ja sõbralik, valu justkui ei kannata. Kas võib oletada, et tal on puusaliigese düsplaasia? Kas peaks midagi ette võtma?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kas tal on olnud kogu aeg selline liikumispuue või tekkis see hilisemalt? Kindlasti ei saa siin ilma röntgenuuringuta täpset vastust anda. Soovitan kindlasti need pildid ära teha, et siis juba kiisule vajalikku abi anda või hoopis leppida olukorraga.