Loomaarst

Küsimus: Mida peaks edasi tegema, kui kassil on pidev nohu, mis taandub üksnes antibiootikumikuuri ajaks?14.01.2013

Tere.

Kassil on eelmisest suve lõpust saadik nohu (turtsub, aevastab). Käisime arsti juures, kus määrati kahenädalane antibiootikumi ravi. Samuti sai kassile antud ussirohtu. Kass vaktsineeritud ei ole. Kass on 14 aastat vana ega ole kordagi ühtegi haigust põdenud ning oma vanuse kohta on vägagi krapsakas, kes armastab aeg-ajalt mängida kui kassipoeg. Söögiisu on normaalne, oluliselt uimane ei ole.
Antibiootikumi ravi ajal nohu kadus, kuid niipea kui ravi lõppes, oli nohu tagasi. Tänase seisuga oleme teinud juba kolm ravi, millest viimane oli kuu pikkune. Nagu ikka - ravi ajal kõik korras, peale ravi lõppu nohu tagasi. Mida peaks edasi tegema?

Tänades,

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kas tegu on isase või emase kassiga? Kas kass käib õues ka ja suhtleb teiste kassidega? Kui ja, siis tasuks teha FIV (kasside immuunpuudulikkuse) test.
Kui tegemist on kasside herpesviirusega, peaks ta saama suu kaudu lüsiini sisaldavat preparaati.
Konsulteerige oma arstiga neid variante, (võib-olla on seal veel erinevaid variante nagu võõrkeha, uudismoodustis, seen) kindlasti oleks suureks abiks ka vereproov.