Loomaarst

Küsimus: Koer on teiste koertega mängimisel kuri ja ründav13.04.2011

Tere!
Mul on 1,5-aastane, suures osas bokseri verd (mitte päris puhas tõug) emane koer. Koer on steriliseeritud. Muidu rõõmus ja väga mänguhuviline, aga teiste koertega mängides väga domineeriv ja urisev. Pidevalt püüab neile turja hüpata ja karjajuhiks saada. Seniajani ei ole märganud, et päris hambaid paljastaks ja ründavalt uriseks, aga ma ei oska tema käitumist ka ette ennustada.
Miks ta niimoodi teistele turja hüppab?
Kas täiskasvanuna võibki ta nii kurjaks ja ründavaks muutuda või on lootust, et kasvab välja?
Mõni sekund peale tigedushoogu on ta jälle mängupoosis, aga jällegi enamasti läbi urina. Kodus proovin ja kasutan ikka selliseid meetmeid, et mina olen karjajuht.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kui Teie koeral mingeid terviseprobleeme ei ole, siis ilmselt on õige suunata see küsimus pr. Astrid Lundavale.