Loomaarst

Küsimus: Kas kassi väljaheites märgatud valkjas jupp võib olla uss ja kas see võib inimesele ka nakkav olla?21.01.2013

Tere. Mul 5-kuune kassipoeg ja paaril korral olen märganud väljaheitest valkjat juppi, näeb see välja selline peenike u. 1 mm laiune aga nagu vihmauss, ainult et pealt valkjas ja seest mingi pruunikas nagu kui vihmauss on mulda nö söönud. Kas see võib olla uss või on ta midagi alla neelanud? Kas ka inimestele võib nakatada (peres kaks last)?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kassipoja puhul võivad mõlemad variandid kõne alla tulla.
Kuna peres on ka lapsed, siis soovitan kindlasti ussirohtu, sest solkmemunad võivad neile, kes käsi ainult suure sõjaga pesevad, suhu ja sealt edasi soolestikku sattuda. Kassipojale tuleks kuni kuuekuuseks saamiseni anda ussirohtu korra kuus, edaspidi korra kvartalis. Laste puhul peate rääkima oma perearstiga.