Loomaarst

Küsimus: Kas on mingisuguseid lahtisteid, mida võiks kassile anda?21.01.2013

Eelmisel nädalal oli kassil probleeme urineerimisega, kliinikus tehti mitu süsti ja nüüd sööb juba peaaegu nädala spetsiaalseid põiekivisid lahustavaid krõbinaid. Kuid see nädalavahetus uus mure, kass ei ole kolm päeva kakal käinud. Kas asi võib olla uuest toidust? Olen talle andnud Laxatone pastat kaks päeva, kuid siiani pole see aidanud. Lisaks kahtlustan, et kass võis alla neelata väikese tüki katkisest rahakummist. Kass isegi ei ürita mingisugust häda teha, käib ainult pissil. Sööb ja joob normaalselt, käitumises ka tavaline, ei ole loid ega midagi. Kas on mingisuguseid lahtisteid, mida võiks kassile anda?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Lahtisteid ei julge kindlasti enne soovitada, kui röntgenpilt on tehtud. Näiteks võõrkeha puhul võib see väga kurvalt lõppeda.
Jätkake kindlasti pasta andmist ja konsulteerige oma loomakliinikuga.