Loomaarst

Küsimus: Mis võib kassil viga olla kui silmad ja kõrvad on mädased?26.01.2013

Mu kassikese kõrvad ja silmad on mädased. Olen proovinud koduste vahenditega hakkama saada aga tulutult, asi läheb vaid hullemaks. Sööb ja joob piisavalt, käib ka korralikult liivakastis. Mis võib mu kassikesel viga olla. Murelik kassikese omanik.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Tõenäoliselt on kassike ise mädast põletikku edasi levitanud kas kõrvast silma või vastupidi. Kuna mädatekitajad bakterid (nagu näiteks stafülokokk, pseudomonas) on väga patogeensed, siis nende poolt põhjustatud põletikud vajavad ka kompleksset ravi (loputamine, puhastamine, antibiootikumid). Kõik sobilikud ravimid ja vahendid saate oma loomaarsti juurest. Kindlasti tuleks lasta kõrvad ja silmad enne ravi määramist üle vaadata, sest erinevate vigastuste ilmnemisel osad rohud ei sobi.