Loomaarst

Küsimus: Millest võib olla kassil aeg-ajalt silm vesine, vahepeal korras, siis jälle kordub?26.01.2013

Tere.
Mu kassil on aegajalt silm vesine. Vahepeal on mitu päeva järjest, siis enam ei ole ja siis jälle paar päeva on. Alguses oli ainult siis, kui käisime maal, mõtlesin et äkki mingi allergia, kuna kodus olles oli silm koguaeg terve, kuid nüüd jälle silm vesine. Puhastasin silma kummeliga ka. Siis oli terve päev kõik korras, aga õhtuti jälle vesine. Kas peaksin minema arsti juurde ja laskma kontrollida?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kindlasti tasuks lasta silm arstil üle vaadata, et välistada põletik, võõrkeha, pisaranäärme kanali ummistus. Silma tasub puhastada kas spets silmapuhastusvahendi või füsioloogilise lahusega. Kummelitee võib sisaldada nii õietolmu kui ka parkaineid, mis erinevaid silma kesti ärritada võivad.