Loomaarst

Küsimus: Kas ja kuidas oleks võimalik kassi kaalu tõsta?30.01.2013

Tere!
Mul on Briti lühikarvaline emane kass 1a 7k vanune. Plaanis kevadel paaritada. Kass kaalub umbes 2,8 kg, kuigi öeldakse, et paarituseks peab Briti emane kass olema ideaalkaalus so. 3-5 kg. Britid on üldiselt väga valivad toidu suhtes ja talle maitsevad enim krõbinad (royal canin jne), väheses koguses sööb konservi ka. Muud toidud, näiteks kala, linnuliha jne ei huvita teda. Üldiselt on ta nagu kassid ikka - rohkem magab, harvem mängib. Kas ja kuidas oleks võimalik kassi kaalu tõsta?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kassi kehakaalu saaks tõsta lihasmassi arvelt, sest luustik on pea kaheaastasel kassil välja arenenud. Vaja oleks tõsta kassil kehalist koormust teda rohkem mängule õhutades ning anda valgurikkamat toitu (krõbinad, liha, kala). Ainult toitumist muutes võime tekitada kassile lisaprobleeme (seedimine, immuunsüsteem, nahk) ning soodustame liigse rasviku teket. Kui kass on geneetiliselt väikest kasvu ja hapra luustikuga, siis me temast 5-kilost naljalt teha ei saa.