Loomaarst

Küsimus: Kas on põhjus muretsemiseks, kui 1,5 aastane taks on hakanud kõrvu raputama?04.02.2013

Tere mu taks raputab viimased 2 kuud kõrvu (ise on ta 1,5 aastane). Varem seda polnud, aga viimastel kuudel raputab kõrvu, no umbes nii nagu koerad end kuivaks raputavad, teeb ta kõrvadega.
Kõrvad on puhtad. Neid ma ikka puhastan aeg-ajalt niipalju kui kõrva sisse minna julgen. Milles asi olla võib, kas koeral on kõrvad mustad või mõni karv kõrvas ajab sügelema või milles asi?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Ega ta ilmaasjata raputa. Võimalusi, miks ta seda teeb, on mitmeid - liigne kõrvavaik, võõrkeha, parasiidid, pärmseen - seda saab kindlasti loomaarst otoskoobi abil kontrollida ja vajalikku abi osutada. Vajadusel saab ka kõrvast erinevaid proove võtta, et diagnoos oleks täpsem.
Aeg-ajalt hakkavad mõned koerad ka siis kõrvu raputama, kui on järsku toitu vahetatud ning mingi komponent sellest ei sobi. Aga ka seda võimalust saate oma loomaarstiga arutada.