Loomaarst

Küsimus: Koer lakub käppa13.04.2011

Tere!
Meil on õuekoer. Sel talvel võtsime ta tuppa, kuna õues oli külm ning koer on juba üsna vana. Nüüd on ta hakanud tihedalt oma vasakut käppa lakkuma. Kui lähemalt vaadata, siis midagi tõsist ei tundu olevat. Kui visuaalselt teise käpaga võrrelda, siis küüned nagu oleksid pikemad.
Millest võib pidev käpa lakkumine tingitud olla?
Tänan vastuse eest!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Teie küsimusest ei saa kahjuks teada, kas ta lakub esimest või tagumist käppa? Kas ta lakub mingit kindlat piirkonda või kogu käppa? Kas nahal on mingeid muutusi, punetust, moodustisi?

Kuna tegemist on Teie sõnul üsna vana koeraga, võib ta lakkuda ennast nö valutava/pakitseva liigese piirkonnast. Parim lahendus oleks ikka arsti poolt lasta koer üle vaadata-katsuda ning ideaalis ka röntgenipildid teha.