Loomaarst

Küsimus: Kui kassil on lootust, kui diagnoositi koronaviirus ja röntgen näitas ka vedelikku alakõhus?04.02.2013

Tere!
5-aastasel kassipreilil diagnoositi koronaviirus ja röntgen näitas ka vedelikku alakõhus. Arst erilist lootust ei andnud, aga ravi määras ikkagi. Nüüd saab juba mitu päeva antibiootikumisüste ja toidame-joodame teda süstlaga. Samas ei näe kassi olukorras muutust (enamiku päevast veedab voodi all ja ei taha, et teda segatakse, on väga kõhn ja nõrk). Seetõttu ei teagi, kas oleks kassi suhtes humaansem ta magama panna või siiski loota, et ravi annab tulemusi?
Kassi varasema elu kohta eriti ei tea, sest meie saime ta alles novembris varjupaigast.
Tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Ikka tahaks ju loota ja abi anda.... aga sellise diagnoosi puhul ja kui maksimaalselt nädalaga ravi mitte mingisugust leevendust ei too, oleks tõesti humaansem tal mitte asjata kannatada lasta