Loomaarst

Küsimus: Koeral on verine uriin14.04.2011

Koeral on verine uriin. Silmade ümbrus, kõrva sisemus ja nina on kärnas. Koer ise on loid, söögiisu samuti puudub.
Mis võib olla põhjus?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kohe arsti juurde! See oli mu esimene mõte.
Tuleks kindlasti teha uriini kompleksuuring. Kärnased alad pea piirkonnas võivad viidata parasitaarhaigusele (näiteks kärntõbi), allergilisele reaktsioonile (näiteks toidutalumatus). See, mida me näeme, võib vabalt olla ka tagajärg, s.t loom on ennast sügades nahka vigastanud ning tekkinud on bakteriaalne põletik. Igal juhul vajab Teie koer kiiresti uuringuid ja adekvaatset ravi, sest loidus ja söögiisu puudumine viitavad juba tõsistele haiguslikele muutustele organismis.