Loomaarst

Küsimus: Koer ei söö14.04.2011

Tere,
Minu koer ei söö juba peaaegu nädal aega, on kuidagi loid ja hoiab omaette. Vanust on tal 9 aastat ja tõug rotveiler. Silmad on tuhmid, kaalust võtab alla.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
See, et eakam koer on loid ja hoiab omaette, viitab sellele, et tal võib olla mingi seesmine valu või ebamugavustunne. Kindlasti oleks suureks abiks röntgendiagnostika, et leida norutamise põhjus kiiresti üles. Kas roojamine ja/või urineerimine on häiritud? Kas loom on oksendanud? Kuidas ta liigub? Kas on esinenud raskusi tõusmisega, longet, "kangelt" kõndimist? Kas see on isane või emane koer? Lõigatud/lõikamata? Võimalikke norutamise põhjuseid on kindlasti palju (gastroenteriit, võõrkeha, sooleummistus, kasvaja, liigeseprobleemid, suguelundkonnast lähtuvad tervisehädad jne jne) ning arvan, et röntgenuuring eeskätt aitab selgust saada.