Loomaarst


Küsimus: Kas täiskasvanud kassile võib anda kassipoegade krõbinaid?13.02.2013

Tere!
Kas täiskasvanud kassile võib anda kassipoegade (kuni 1 aastaste) krõbinaid? Alguses oli plaan võtta kassipoeg ning saigi ostetud kassipoegade krõbuskid, kuid nüüd on peres hoopis täiskasvanud kass. Ei tahaks päris, et see toit raisku läheks. Kas näiteks oleks mõistlik segada seda toitu täiskasvanud kassi toiduga? Kas kassipoegade krõbuskite pärast võib kass ka juurde võtta kaalust? Meil on 800 grammine pakk. Veel kimbutab selline küsimus, et väga mitmetes kohates on kirjas, et kuivtoit peab olema kassile alati saadaval. Aga kuidas seda mõista? Kui paki peal on kirjas päevas anda kassile nt 65 grammi, kas siis kõik tuleb korraga anda? Mul on selline tunne, et see toit oleks söödud poole päevaga ja siis peab kass ülejäänud aja näljas olema? :) Mina olen siiamaani teinud nii, et hommikul annan poole kuivtoidust, siis päeval annan 1 korra konservi ja õhtul teise poole kuivtoidust. Kui annan päevas umbes 50g konservi, kas siis tuleb ka kuivtoidu kogust vähendada? Siiamaani pole seda teinud, kuna mul on selline tunne, et kass oleks siis päris näljane :).

Suured tänud ette ja kõike kõige paremat!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui toidupakk on juba olemas, siis oleks tõesti patt lasta sel lihtsalt vanaks minna. Plaan segada seda täiskasvanu toiduga on hea, aga mitte just pooleks, vaid näiteks neljandik. Kassipoegade toitu süües võib täiskasvanud kass juurde võtta küll, kuna see on kaloririkkam.
See skeem kuidas te kassi toidate on päris hea ning mõistlik ning ma ei vähendaks toidukogust enne, kui kassi kehakaal selleks ise põhjust annab.
Ma kahtlustan, et kuivtoidu pakkide peal peaks olema kirjas see, et koos kuiva toiduga peab puhas joogivesi kassile alati saadaval olema. Aga toit kindlasti normi järgi.