Loomaarst

Küsimus: Millest see võib tingitud olla, et koeral tilgub suust ohtralt vett?26.02.2013

Tere,
Koeral hakkas suust vett tilkuma ja nii, et kui suure loigu ära pühid, siis mõni minut hiljem samasuur loik uuesti põrandal.
Millest see võib olla? Varem pole midagi sellist olnud.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kuna tegemist on ilmselt hüpersalivatsiooniga (suurenenud süljeeritus), siis võib sellel olla mitmeid põhjuseid alates suu limaskesta ärritusest kuni teatavate nakkushaigusteni välja.
Soovitan kiiremas korras lasta arstil koer üle vaadata.