Loomaarst

Küsimus: Kassil on köha?19.04.2011

Tere,
Laps tõi 10 päeva tagasi metsast umbes 3-kuuse kassipoja. 9-ndal päeval hakkas kass tegema imelikke hääli, nagu hakkaks oksele, krooksus. Võtsin sülle ja tundsin lausa käega, kuidas seest ragiseb, nagu oleks midagi sees liikunud. Hingab kõvasti, raginaga ja jälle tuleb köhahoog. Ussiroht antud, mingeid karvapalle ei ole välja tulnud.

Kas kassil on köha? Kuidas ravida ning mis rohtu saab ilma, et arst peaks looma üle vaatama? Loomaarsti juurde minekuga kaasnevad suuremad kulud ning bussiga viimine on keeruline.
Tänan

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Miks üldse kassipoegi metsast leitakse?
Kassi tuleks kindlasti kraadida, kuulata ja vajadusel isegi röntgenipildid teha kopsude kontrollimiseks ja võõrkeha kontrollimiseks/välistamiseks. Tõenäoliselt on ta ka vaktsineerimata ja välistada ei saa ka viirushaigust. Kui kass on lihtsalt saanud külma ja tegemist on hingamisteede põletikuga on ikkagi otstarbekas teha antibiootikumikuur ja seda kahjuks ilma looma ülevaatuseta anda ei saa. Kui loomaarstile minek on keeruline ja Te elate näiteks maakohas, siis äkki saab vallaarst koju tulla kassipoega vaatama.