Loomaarst

Küsimus: Kass sööb ainult pehmet toitu, ei taha krõbinaid27.04.2011

Tere,
Võtsin tuttavatelt 2-kuuse kassi. Nad on harjutanud kassi sööma ainult pehmet toitu. Mis nipiga saaksin kassi sööma graanuleid? Olen proovinud ka puljongi sisse neid panna, aga ikka selekteerib nad sealt välja. Ostsin spetsiaalset Royal Canin Babycat krõbinaid, aga ta ei võta neid suu sissegi. Kas on mõtet proovida kassi mõne aja näljas hoida, ehk siis hakkab neid sööma? Kui ei õnnestu, siis mida peaksin kassile juurde ostma, et tal hammastega probleemi ei tuleks? Kas ta võib elu lõpuni siis pehmet sööki süüa?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kuna kass on alles nii noor, siis puudub tal harjumus krõbuskeid süüa. Tavaliselt õpetab seda kassipojale tema ema. Nüüd peate seda tegema teie. Näljas hoida pole kindlasti mõtet. Kuna kass sööb päevas palju kordi, võiks jätta kausikese krõbuskitega joogikausi kõrvale ja usun, et mingi hetk hakkab ta ise neid krõbistama. Pehmet toitu annate talle näiteks hommikul ja õhtul ning päeva ajal, kui ta süüa tahab, on valida krõbuskite ja palja vee vahel. Võiksite veel proovida erinevaid krõbinaid korraga välja panna, et äkki eelistab ta mingit sorti teisele. Äkki õnnestub mõne krõbuskikaupmehe käest proovipakke saada.