Loomaarst

Küsimus: Kassil on kõõm ja karv lahti09.05.2011

Kassil on kõõm ja karv on väga lahti. Kass on tubane ja väljas ei käi. Mis võiks olla viga ja mida teha?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui kassil on nahk korras (ei puneta, ei sügele, pole koorikuid ja korpasid), võib olla tegu tubaste kasside peamise probleemiga - toaõhk on liiga kuiv tänu kütmisele ning ninaesine sageli ülirikkalik. Toidust saadud energiat ei ole vaja kulutada kehasooja hoidmisele, toidu otsimisele, vaenlaste eest põgenemisele jne. Seetõttu uuenevad naharakud ja karv pidevalt, aastaringselt. Muidugi võiks igaks juhuks kassi ka arstile näidata, et kas kõõm ei ole mitte seenhaigusest tingitud. Saaks kassi ka antiseborröalise toimega šampooniga pesta, kui ta muidugi laseb. Samuti võiks konsulteerida tema toidulaua osas, et liiga palju loomset valku ei saaks. Pikas perspektiivis on see ka neerudele suur koormus.