Loomaarst

Küsimus: Koer ajab saba taga13.05.2011

Minu 11 kuune saksa lambakoer ajab pidevalt oma saba taga ning närib seda. Alguses näris ta saba ülevalt poolt, nüüd on saba otsast ka hakanud närima. Muudkui keerutab ennast ja toimetab sabaga. Keelamise peale korra jätab järgi, aga kohe alustab uuesti. Sabast on tõeline roots järgi jäänud. Mida peaksin tegema?
Vastuse eest ette tänades,

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere
Te võiks oma koera selle probleemiga loomaarstile näidata. Kindlasti oleks vaja kontrollida pärakupaunu ning üksikasjalikult läbi vaadata ka saba ise, et leida üles võimalik närimise põhjus. Kui sealt midagi ei selgu, kirbutõrje on tehtud, ussirohud regulaarselt antud ja ka toit korralik, võib olla tegemist käitumishäirega, millega saab siis pöörduda juba vastava spetsialisti poole. Aga enne tuleks tervisehädad kinnitada või välistada.