Loomaarst

Küsimus: Mille tõttu eritab isane kass pruuni haisvat vedeliku?15.03.2014

Tere!
Meil on 4,5 aastane isane kass. Kastreeritud, kui oli umbes poole aastane. Kass eritab pruuni vastikult haisvat vedelikku, kui teda näiteks sülle võtta ja tagumiku alt toetada. Samuti tuleb seda, kui ta näiteks ehmub ja järsku jooksu paneb, siis jääb rida maha. Muidu on terve kass.
Millest selline "skunki efekt" olla võiks? Kas kastreerimisel on mingi viga tehtud?

Ette tänades,

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere
Suure tõenäosusega on tegemist anaalnäärmetest erituva vedelikuga, mida kassid kasutavad oma territooriumi märgistades. Kui seda vedelikku eritub liiga sagedasti, oleks mõistlik lasta loomaarstil kass üle vaadata, et välistada põletikuline seisund ja ilmselt on vaja ka toitumisest rääkida, sest sageli täituvad nende näärmete paunad just ebasobiva ninaesise korral.