Loomaarst

Küsimus: Kui palju peaks 6-aastane amstaff kaaluma, kas 38 kg on liiga palju?21.03.2014

Tere,
Mul on 6-aastane amstaff (tegelikult ametlike amstaffi paberitega on ainult mu koera isa). Koer ise veidi suuremat kasvu kui normidele vastav amstaff. Koer kaalub 38 kg, kas selle järgi võib öelda, et ta on ülekaaluline? Kui palju peaks selline koer kaaluma?

Tänan,

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Raske ütelda, kui pole koera näinud. Kuna seda tõugu koer peab välja nägema jässakas ja jõuline ning kuna Teie koer on ka suuremat kasvu siis 38 kilo isase koera puhul ei tunduks ülekaaluline (kahjuks Teie kirjast ei selgu, kas tegemist on isase või emase koeraga).
Ülekaaluline koer reeglina ei taha väga meelsasti joosta, väsib kiiresti ning ka visuaalsel vaatlusel on näha nahaalused rasvaladestused laudjal (seisvat koera pealt vaadates on taljekoht kadunud), roiete piirkonnas (ideaalkaalus koeral pole roideid näha, kuid katsudes peab olema tunda), kaelal.
Alati võite ju minna oma loomakliinikusse või pöörduda mõnda amstaffi kennelisse ja paluda ka nendelt hinnangut.