Loomaarst

Küsimus: Mida peaks tegema, kui kutsika nina on kuiv?04.04.2014

Tere,
Minu kolmekuusel kutsikal (mops) on nina kuiv ja lõhenenud. Siit ka küsimus, et milles võib olla probleem ja kuidas ma saaks seda ravida?
Kui õue lähme, läheb nina kohe tatiseks, aga toas olles muutub jälle kuivaks. Kas probleem võib olla liiga kuivas õhus?
Toidust nii palju, et hetkel sööb Royal Canini kutsikale mõeldud kuivtoitu.
Tänan!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
See võib täiesti olla nii nagu te pakute. Kui tegemist oleks näiteks avitaminoosiga, keratinisatsiooni- või ka ainevahetushäirega, oleks sama probleem ka käpapadjanditega. Igaks juhuks, kui vaktsineerima lähete, las arst vaatab selle nina üle.