Loomaarst

Küsimus: Mis võib viga olla, kui hamster on kaalust juurde võtnud, kuid see koguneks kõik nagu keha tagaossa?07.04.2014

Tere!
Minu 2 aastane kääbushamster on viimasel ajal kaalus juurde võtnud (üksik, isane) kaalub 29g. Alguses jaotus see üldiselt kogu ta keha peale, aga nüüd tundub järjest rohkem et see läheb kõik tagumisse ossa mis moodustab juba sellise kehast eemalepaistva/jääva palli. See on selline õrnalt roosakas. Üritasin sellest pilti teha aga see ei jää pildil nii paistma.
http://www.upload.ee/image/3983408/foto1458.jpg

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti minge hamstriga arsti ülevaatusele, sest tegu võib olla kas tsüsti(de)ga, munandikasvajaga, munandikoti vesitõvega või veel millegagi, mis selguks looma üle vaadates. Kahjuks on teie kaamera teravustanud tausta ja selle järgi midagi asjalikku väita ei saa