Loomaarst

Küsimus: Mis võib kassil viga olla, kui kassil on olnud pikemat aega vasakul poolel nohu ja sama-poolne silm ka vesitseb?11.04.2014

Tere
Kassil on olnud pikemat aega vasakul poolel nohu ja sama-poolne silm vesitseb. Väidetavalt pidavat silma vesitsemine põhjustama nohu. Arst kirjutas silmatilgad aga see ei aidanud. Suure aevastamise käigus on esinenud ka nina veritsemist. Lisaks on tekkinud kiisul krambihood ja üldiselt väga nõrk, ei jõua peaaegu püstigi seista. Kass ei söönud ega joonud 2 päeva ja pole kastil ka käinud. Krambihood olid viimati väga tihedad 10-20 min. vahedega. Täna 07.04.14. pole hooge uuesti esinenud ning sõi ja jõi ka natukene. Lemmik on toakass ja 15 aastat vana. On ka järsult kaalukaotanud. Mis võib kassil viga olla?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Nohu ei tohiks põhimõtteliselt olla ainult ühes ninasõõrmes. Kui, siis on tabandunud ikka kõik ülemised hingamisteed. Ühe poole silma ja ninasõõrmest esinev vesitsus võib viidata pisaranäärme probleemile
Palju tõsisemad lood on aga kindasti sellega, et kass krambitab, ei söö ega joo juba päevi ning keha ei erita ka jääke ning on järsult kaalu kaotanud. kindlasti on vaja tõsisemaid uuringuid - vereproov, röntgen, ultraheli ja kass panna kiiremas korras ka tilgutite alla, sest vedelikupuudus on reaalselt eluohtlik. Kuna teie kiisu on kõrges eas, on praktiliselt võimalikud kõik variandid alates kasvajast kuni neerupuudulikkuseni. Aga seda tuleks kindlasti kiiremas korras uurida, et loom ei piinleks