Loomaarst

Küsimus: Milles võiks asi olla, kui kass meeletult kraabib kõrvu ja kõrvade eest nii, et nahk korpas?11.04.2014

Tere! Milles võiks asi olla, kui kass meeletult kraabib kõrvu ja kõrvade eest nii, et nahk korpas?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kõige suurema tõenäosusega on tegemist kassi kõrvalesttõvega ehk notoedroosiga mida põhjustab parasiit. Käige kliinikus ära, seal võetakse kõrvadest proovid ja kui kahtlus leiab kinnitust on kompleksne ravi mis koosneb spetsiaalse lestadevastase ravimi manustamisest ja kõrvade loputamisest-puhastamisest. kui kaua oodata, saate ravida ka nahapõletikku, mille kass endale kõrvade piirkonda kraabib