Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas Eestis on mingi piirang B kat. sõidukile poolhaake ühendamiseks?23.04.2014

Kas Eestis on mingi piirang B kat. sõidukile poolhaake ühendamiseks?
Mul on Mazda B2500, mille kandejõud on 1,2t. Tegemist on nn kastiautoga, mis on ehitatud täisraamile. Soov on sõiduki kasti alla paigutada sadulliides, et kasti eemaldamisel saaks sõidukile toetada poolhaake. Poolhaage on vajalik suuremõõduliste veoste vedamiseks ja see võimaldaks massi jaotamist korraga vedukile ja haagisele. Samas ei muutu autorong ülemäära pikaks.
Sõiduki kasutajad omavad BE kategooria juhiluba.
Poolhaagiseid kasutatakse sarnastel sõidukitel üsana laialdaselt USA-s. Euroopas ei ole neid silma hakanud.
2 ja enamateljelisi täishaakeid kasutatakse Hollandis. Eestis pole neid samuti näha olnud.

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Tere
Tahaks jätta vastamata kuna ükski Teie esitatud küsimus ei haaku tehnoülevaatustemaatikaga ja minul ei ole kogemusi selles vallas mis Teid huvitab. Soovitan pöörduda esitatud tehnilist laadi küsimustega Maanteeameti tehnoosakonna poole.