Tehnoülevaatus

Küsimus: Miks on autodel taga kirjas nende mootori suurus?11.07.2014

Tere,
Mind huvitab, miks on autodel taga kirjas nende mootori suurus, ehk siis näiteks 1.9/2.0? Tänan

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Ma ei oskagi sellele küsimusele vastata. Autodele pannakse palju teisigi tähemärke andmaks infot mootori ja auto võimekuse kohta. Ma ainult oletan, et leidub riike, kus peab maksma saastemaksu ja mida suurema kubatuuriga masin seda rohkem makstakse. Oletan, et mitte igas reg. tunnistuses ei ole kirjas mootori mahtu, seega on lihtsam ka politseil teel kontrollida vastavate maksude õiget tasumist.