Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas oleks mõeldav taotleda autole uut registreerimismärki, et saaks soojemal ajal ülevaatusele minna?16.09.2014

Ostsin millalgi kasutatud auto (2002 aasta väljalase), mille numbrimärk on 341, seega tuleks ülevaatusele minna märtsis, tähendab praktiliselt talvel. Kas oleks mõeldav taotleda uut registreerimismärki, et saaks soojemale ajale ülevaatuse üle viia ning paremini ettevalmistada ülevaatuseks? Sobiks näiteks maikuu või hiljemgi. Juhul, kui niisugune asi on võimalik, siis kuidas autot ümberregistreerida, mis see maksab jne.

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Registritoimingud ei kuulu minu töökohustuste hulka. Usun, et reg. numbri vahetus ei tohiks olla probleem ja kogu vajalik info on ühe telefonikõne kaugusel kui helistate Maanteeametisse 6201200