Tehnoülevaatus

Küsimus: Kui sõiduautol ei ole salongis tahavaatepeeglit, kas võidakse märkida ülevaatusel "väheohtlik viga"?11.11.2015

Kui sõiduautol salongis ei ole tahavaatepeeglit, kas võidakse märkida ülevaatusel "väheohtlik viga"? Samas ju tagumise akna klaasi ja tagumiste uste klaasid võib kasvõi süsimustaks toonida või kinni katta (B-kategooria kaubikutel on metallist tagumine osa), see peaks vihjama sellele, et salongi peegli kasutamine ei ole kohustuslik kui on olemas 2 tahavaatepeeglit väljas?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Ülevaatusprogramm Aris-2 annab peegli puudumise korral võimaluse valida puuduse fikseerimiseks kas VO – väheohtliku või OV - ohtliku puudusena. Otsus oleneb kontrollija kaalutlusoskusest kuna ei ole antud lisaselgitust, millisel tingimusel tehakse üks või teine valik? Loogiline oleks, et salongi tagasivaate peegli puudumist loetakse väheohtlikuks puuduseks (mis kõrvaldatakse esimesel võimalusel ilma kordusülevaatuseta) kui külgedel peeglid olemas kuid siin ei saa mina teha ettekirjutusi.