Tehnoülevaatus

Küsimus: Millised nõuded on auto tehnoülevaatusel esiklaasile, kas seal võib olla mõra?18.02.2016

Tere! Millised on nüüdsed nõuded ülevaatusel auto esiklaasile? Mul on vanem VW Polo ja sellel jookseb mõra üleval, akna äärest 15-20 cm horisontaalselt peaaegu terve klaasi ulatuses. Remondimees arvas, et esialgu ei pea vahetama hakkama, et nõuded muutusid leebemaks ja see pragu ei sega vaatevälja. Kas tal on õigus? Mul puuduvad hetkel rahalised vahendid selle klaasi vahetamiseks ja ülevaatus on varsti.

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Kehtiv määrus ütleb - 3) juhi või tema kõrvalistuja klaasipuhasti tööalas ei tohi olla liikluse jälgimist raskendavaid kahjustusi või mõrade kogumit, nn «päikest»;
Remondimees arvas õigesti kuna Maanteeameti spetsid on koostanud 02.10. 2015 ülevaatajatele kasutamiseks vastava juhendi "Juhi vaatevälja ja tuuleklaasi seisundi hindamine" mis loodetavasti tehakse lähitulevikus kättesaadavaks ka tavakodanikele. Tänu sellele juhisele ei saa enam praakida mis iganes klaasikahjustusega autosid ja usutavasti on otsustusselguse tekkimise mõjul vähenenud kordusülevaatuste hulk klaasikahjustustega. Seniks aga ma vaatan ise tollest 7 lehekülje pikkusest juhisest. Kordusülevaatuse toob kaasa olukord kui klaasipragu on juhi otseses vaateväljas (Tsoon A) see ala piirneb klaasipuhastite tööalaga ja on rooliratta laiune.