Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas tehnoülevaatuse läbib sõiduauto, mille juhi ukse aken ei avane?07.03.2016

Tere!
Kas see, kui elektrisüsteemi mingi rikke tõttu ei liigu auto küljeaknad (on püsivalt kinnises asendis), on probleemiks auto tehnoülevaatuse läbimisel? Selgituseks niipalju, et tegelikult ainuke aken, mida üldse avada ei saa, on juhipoolne külgaken (parempoolset kõrvalsõitjapoolset külgakent on võimalik avada kõrvalsõitjapoolse esiukse nupust (juhipoolne nupp ei tööta); tagumiste uste aknad töötavad hoopiski mehaaniliselt ja liiguvad normaalselt.
Teoreetiliselt ei tohiks see ju sõiduohutust mõjutada, veidi ebamugav on vaid tõkkepuuga parklates, DriveIn-i tüüpi ostukohtades jmt situatsioonides, aga täpseid nõudeid ei tea. Pole küll veel esindusest uurinud, milles probleem võiks olla ja kui palju parandus maksta, aga hästi ei raatsi praegu ilmaasjata raha kulutada.
Igaks juhuks täpsustan, et jutt käib 2010. aasta Škoda Fabiast.

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Tehnoülevaatusel kasutatavad reeglid on ülevaatajatele kohustuslikud vt.
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1290/7201/5007/MKM_m98_lisa4.pdf#
3.7. Aknaklaasi tõstukid 2) Tõstukiga ei ole võimalik juhiakent avada. – OV

Mis tähendab, et teist otsust kui kordusülevaatus ei ole võimalik vastu võtta autot kontrolliva isiku poolt.