Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas reguleerimata esitule pärast võib ülevaatusel põruda?05.10.2016

Tere!
Autol parempoolne esitule latern katki, ülevaatusel reguleerida ei saanud. Märgiti ohtlikuks veaks, kuna pidi puulatva näitama. Kas sellepärast ei lasta ülevaatuselt läbi?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Jah sellepärast ei kasta ülevaatuselt läbi. Selleks, et saaksite ka edaspidi vastuseid oma küsimustele, panen Teile siia netiaadressi kus on kirjas ülevaatusel kasutatav otsuste tabel.
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1290/7201/5007/MKM_m98_lisa4.pdf#
vastus Teie küsimusele on 4.1.1.4. Reflektor või hajutiklaas puudub või on tugevalt defektne.
Tähendab, et ülevaataja arvates on katkine latern tugevalt defektne. Kui Teie autol on laterna hajutiklaas ja reflektor korras siis tehakse teine valik 4.1.2.2. Lähitulelatern on reguleerimata (valgusvihu langemisnurk erineb üle 1/3 võrra tootja poolt ettenähtust).