Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas autol võivad esituled väliselt erinevad välja näha?31.10.2016

Kui autol vajab vahetamist üks esituli ning B varuosa tuli näeb pealt teistsugune välja, kas siis tuleb mõlemad tuled ära vahetada või võivad esituled natukene erineva välja näha?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Raske on täpsemalt vastata esitatud küsimusele nägemata laternat ennast ja temaga kaasas käivat spetsifikatsiooni. Tuli peab vastama tootja iseloomustusele ja see tähendab emakeeles seda, et kui laternaga kaasas käivas dokumendis on kirjas, et antud latern on mõeldud kasutamiseks Teie masina margi, Teie masina mudeli ja aastakäigu jaoks siis ma ei näe mingit põhjust mitte kasutada antud laternat. Lihtsaim variant oleks ikkagi pöörduda otse ülevaataja poole tolle vahetuslaternaga ja siis jõuda lõplikult selgusele kas sobib või ei sobi? Igatahes peaks tule kontrollarv olema sama mis vanal ja kasutatavad valgusallikadki.