Tehnoülevaatus

Küsimus: Millised esmaabi vahendid on autos kohustuslikud?30.11.2011

Tere!
Saan niiviisi aru, et kui sõiduauto on töökoht, siis peavad seal olema tulekustuti, esmaabi- ja päästevahendid, kui sõiduauto on transpordivahend, siis tulekustutit seadusandja ei nõua. Kes ütleb, millal auto on töökoht? Lugupidamisega

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Mina ei tea, kes omab pädevust, õigust otsustamaks, millistel juhtudel on sõiduauto töökoht. Tehnoülevaatust puudutavaid reegleid selgitades on riigiametnikud õpetanud, et kui reg. tunnistusel on omaniku lahtrisse kantud juriidiline isik, siis nõutakse käsiapteegi olemasolu. Kui auto omanikuks on märgitud eraisik, siis autos ei pea olema esmaabivahendeid, vähemalt tehnoülevaatusel mitte. Selline regulatsioon võib tunduda jabur, aga kahjuks ei peeta vajalikuks olukorda muuta. Samas on käsiapteegid valdavalt olemas ka eraautodes, olenemata auto kasutamise otstarbest. Tulekustuti peab olema olenemata sellest, kes on auto omanik.