Tehnoülevaatus

Küsimus: Kas on sätestatud sõiduauto esispoileri minimaalne kõrgus kõvakattega tänaval?02.12.2011

Kahju tekkis esispoileri purunemisel vastu kanalisatsioonikaevu luuki.

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Ei tea sellist reeglit, mis dikteeriks poripõlle või nn. spoileri minimaalset kõrgust maapinnast, sest sellised asjad paigaldatakse juba tehases kliendi tellitud lisadena. Muidugi paigaldatakse neid asju ka autoomaniku poolt ja siin on spoilerile antud kohustus, et ta oleks tehtud antud masinale ja omaks ka vastavat euronormatiividele vastavuse sertifikaati. Spoilerisse paigaldatud udutuledele on normkõrgus olemas. Kindlasti on kusagil olemas kanalisatsioonikaevu kõrguse normatiiv, ehk leiate Maanteeametis või tee-ehitusega tegelevast firmast teadjamehe, kes Teid valgustab antud küsimuses.