Tehnoülevaatus

Küsimus: Kuidas saan välismaa registris oleva sõiduki ülevaatuse teha Eestis?03.01.2012

Kui oman sõiduautot, mis on registreeritud välismaal ning selle sõiduki ülevaatus on Eestis saanud läbi, kuid soovin sõidukit edasi kasutada, siis kuidas peaksin toimima, et kõik oleks seaduslik?

Vastus: Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ, www.maitene.ee

Ei saagi, kuna: https://www.riigiteataja.ee/akt/122072011001
§ 3. Ülevaatuse korraldamise üldnõuded
(2) Kõik liiklusregistrisse kantud sõidukid kuuluvad korralisele ülevaatusele.

Seaduseandja mõtleb siin Eesti Liiklusregistrisse kantud sõidukeid, seega saate ülevaatust teha ainult selle riigi ülevaatuspunktis, kus masin registreeritud on.